Крім того, діяльність мобільних груп реагування на факти домашнього насильства запрацюють ще у майже 50 містах. Про це сьогодні, 30 січня, повідомив Голова Нацполіції Ігор Клименко під час підсумкової наради за результатами діяльності підрозділів поліції упродовж 2019 року.
Очільник відомства зазначив, що одним із найуспішніших проєктів минулого року став «Поліцейський офіцер громади», який реалізується у співпраці з міжнародними партнерами.
Проєкт запроваджено в семи областях держави та охоплює 206 об’єднаних територіальних громад, де проживає 1,7 мільйона осіб. Наразі вже працює 251 поліцейський офіцер громади.
Він додав, що саме поліцейський офіцер громади є найважливішим елементом поглиблення співпраці поліції з місцевими громадами.
«Представники місцевої влади зацікавленні в наданні якісних поліцейських послуг та створенні безпечного середовища. Це стосується не лише сіл, селищ і невеликих міст. Зокрема нещодавно до мене звернувся мер одного з міст обласного значення та запропонував допомогу у відкритті поліцейської станції. Відтак заплановано збільшення кількості офіцерів громади та запровадження проєкт «Поліцейський офіцер громади» в містах обласного значення»,- наголосив Ігор Клименко.
Водночас Голова Нацполіції зазначив, що ще одним проєктом, який успішно розширив свою діяльність минулого року, – є запуск у 37 містах України мобільних груп реагування на факти домашнього насильства.
Так, упродовж 2019 року поліцейські зареєстрували 142 тисячі заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства. З них понад 2 тисячі надійшло від дітей.
Загалом поліцейські впродовж минулого року склали 107 тис. адміністративних протоколів та розслідували понад 2 тис. злочинів, скоєних у сімейному середовищі. Нині на обліку перебувають понад 70 тисяч сімейних кривдників.
«Враховуючи ефективність роботи вказаних мобільних груп, плануємо в подальшому розгорнути їх діяльність у щонайменше 50 містах держави»,- повідомив Голова Нацполіції Ігор Клименко.
Також раніше повідомлялося, що за півроку поліцейські винесли 9 тисяч термінових заборонних приписів за фактами домашнього насильства.